Pomáháme malým a středním podnikům

investAukce jsou provozovatelem největší peer-to-peer faktoringové platformy ve Střední Evropě. Naše platforma již od roku 2013 úspěšně spojuje investory a kredibilní podniky hledající řešení cash-flow. Jako investoři můžete pomoci stovkám mladých firem růst a realizovat u toho nadstandardní výnosy s predikovatelnou mírou rizika.

Investorský dotazník

Společně se ziskem licence platební instituce měníme v souladu s požadavky ČNB vnitřní procesy. Jedna z těchto změn přináší také nutnost vyplnit investorský dotazník. Proč? Co je PEP? Jste to vy? Podívejte se do červnového newsletteru.

30. červen 2017

PSD2 ve skluzu

Přečtěte si o aktuálním stavu implementace bankovní směrnice PSD2 do českého právního řádu. Komentářem v článku na iDNES.cz přispěl také Adam Šoukal, jednatel společnosti Investiční aukce.

31. květen 2017

Přijďte na Investiční pivo

Migrace na nový web nás stála spoustu sil. My i vy si zasloužíme odměnu, a proto bychom vás rádi pozvali na Investiční pivo, které budeme točit 10. května v Brně.

30. duben 2017

iA v top 10 Fintech projektech v E15!

Investiční aukce se dostaly mezi top 10 Fintech projektů magazínu E15, které mohou (nejen) díky chystané směrnici PSD2 reálně konkurovat bankám.

31. březen 2017

Dělíme pohledávky

Protože máme díky vám investorům stále větší a větší klienty, rostou i nominální hodnoty pohledávek nabízených na platformě iA. Abychom vám umožnili lépe diversifikovat investiční portfolio, rozhodli jsme se přistoupit k rozdělení některých pohledávek na dvě nebo více postoupení částí různým subjektům. Dle vyjádření soudu se nejedná o jednání, jež by v intencích zákona odporovalo dohodě s dlužníkem. Toto podporuje i rozhodnutí Nejvyššího soudu ze dne 29. dubna 2010, sp. zn. 29 Cdo 2766/2007, jenž je k dispozici na webových stránkách Nejvyššího soudu.

6. březen 2017

Měsíc plný změn

Minulý měsíc se nesl ve znamení několika změň, které souvisí například s naší novou licencí platební instituce. Chcete vědět, jaké to jsou a co s sebou přináší? Přečtěte si únorový newsletter.

1. březen 2017
Naši investoři profinancovali:
703 412 251 Kč
Investujte s průměrným ročním úrokem:
5,9 % p.a.
Jsme platební instituce regulovaná ČNB

Hledáme nové talenty!

Ať už jste ostřílení experti nebo čerství absolventi, napište nám a staňte se součástí instantPlatby! Jsme součást dynamicky se rozvíjejícího odvětví a hledáme nové tváře na nejrůznější pracovní pozice. Třeba hledáme do týmu právě vás.

Napište nám

Napsali o nás

Brněnská společnost CCV získala podíl v Investičních aukcích. Start-up nyní plánuje expanzi do zahraničí.
Akcie či spoření? Investujte do faktur, nabízí nápad z Brna. Faktury s dlouhou splatností pomáhá řešit brněnský portál investAukce.
Adam Šoukal: Investiční aukce získaly strategického investora a chystají expanzi do dalších evropských zemí.